Rynkowi giganci zapraszają polskie start-upy

start-upyMIT Enterprise Forum Poland rozpoczyna nabór do kolejnej edycji programu akceleracji start-upów, realizowanego z wykorzystaniem know-how jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów technologicznych – Massachusetts Institute of Technology.
W projekt zaangażowane są największe polskie i międzynarodowe organizacje: PKO BP, Grupa PGNiG, Grupa KGHM, Grupa Adamed, Intel, Visa oraz Hewlett Packard Enterprise. Dzięki grantowi przyznanemu MIT Enterprise Forum Poland, w pilotażowym konkursie ScaleUp, zrealizowanym w ramach rządowego programu Start In Poland, start-upy, które zakwalifikują się do programu, uzyskają szansę na dofinansowanie działalności w kwocie nawet do 200 tys. zł oraz wsparcie w postaci usług o wartości do 50 tys. zł.
W ramach programu akceleracyjnego przewidziano cztery ścieżki tematyczne: Fintech, Zdrowie, Energia i Surowce, a także ścieżkę ogólną, dedykowaną start-upom rozwijającym technologie w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.
Celem projektu jest pomoc start-upom, które rozwijają unikalne technologie, w przyspieszeniu procesu komercjalizacji proponowanych rozwiązań. Innowacyjne polskie mikro i małe firmy mogą składać dokumenty aplikacyjne za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org od 1 marca do 15 maja 2017 r.